Quick Fact 1
- Image
-
- Title
- Vahemaa Rosslare'i sadamast Kinsale'i
- Description
-
See on meie Rosslare'i sadamast 220 km/137 miili autosõidu kaugusel Wild Atlantic Way turismitee lõunapoolsesse alguspunkti.
On olemas maanteereiside sihtkohad, seejärel tuleb Wild Atlantic Way turismitee. Hõlmates üheksa maakonda piki Iirimaa Atlandi ookeani rannikut, meelitab 2600 km (1600 miili) pikkune turismitee iidse ajaloo, avarate vaadete ja sooja külalislahkusega nii autojuhte, jalgrattureid, kui ka haagissuvilaga reisijaid. Lihtsamalt öeldes on Wild Atlantic Way turismitee üks maailma legendaarsemaid maanteereisi sihtkohti.
Sõitke praamiga Cherbourgist Rosslare'i, Fishguardist Rosslare'i või Holyheadi Dublinisse ja satute selle turismiraja lävele, mis on täis mägede kurve ja kaljuäärseid päikeseloojanguid. Siin on vaid mõned kohad, mida turismitee ääres peate nägema ja mis asuvad lõunast põhjasuunas. See, kuhu sa sealt edasi lähete, jääb teie ja maantee vahele.
Corki maakonna Mizeni poolsaar on koht, kus Iirimaa iidne ida kohtub Wild Atlantic Way turismiteega...ning kus minevik ja olevik eksisteerivad kaunilt koos. Ühel hetkel imetlete iidset Drombegi kiviringi või kristallkoobast, teisel hetkel avastate väikest saart või värvikat kaluriküla. Võtke aega, et puhata Mizen Headis, mille purunevad kaldad tähistavad mandri lõunapoolseimat punkti. See on ideaalne koht tulevastele sündmustele meeleolu andmiseks.
Ring of Kerry teena tuntud ringtee on kohustuslik kõigile, kes avastavad Wild Atlantic Way turismiteed. Mööda Iveraghi poolsaart sõites kohtute Iiri ilu kiire vaheldumisega, sõites läbi mäekurude ja kaljunõlvade, sealhulgas mööda Ballycarbery lossist, näete vapustavaid kaljusid ja liivarandasid. Kui ilm lubab, külastage Skellig Michaeli, lunnidest pungil saarekloostrit ja UNESCO maailmapärandi nimistusse kuuluvat ala, mida Tähesõdade fännid tunnevad ära filmidest The Force Awakens ja The Last Jedi.
Tuulised rannad ulatuvad nii kaugele, kui silm ulatub. Ikoonilised tuletornid heidavad oma kiired merre. Karmid koopad avavad akna minevikku, samas kui värvikad linnad toovad teid tagasi olevikku. Dingle'i poolsaar on rikka ajalooga ja täis "vau" hetki. See on koht, kus merepinna vaated ja panoraamvaated Brandon Pointile tekitavad erakordset aukartust ning kus peatuspunktid ulatuvad eelajaloolistest varemetest tänapäevaste spaadeni.
Iirimaa külastatuim turismisihtkoht, Moheri kaljude torn, mis asub 214 meetri kõrgusel Galway lahe kohal ja mis on aastatuhandeid inspireerinud muusikuid, luuletajaid, filosoofe ja unistajaid. Tõeliselt sürreaalseks elamuseks (päikeseloojangud on eriti maagilised) nautige Cliff Walki jalutuskäiku ning kui leiate aega, siis võtke ette kruiis Arani saartele. Ärge jätke vahele Doonagore'i lossi ja Doolini linna, kus kuulete palju traditsioonilist muusikat ja leiate sõbralikke söögikohti.
Kui olete näinud ikoonilisi kaljusid, jätkake tutvumist teispoolsuse West Clare'i sihtkohaga, mida tuntakse, kui The Burren. Siin loovad aastatuhandete vanused lubjakivimoodustised Atlandi ookeani rannikul mosaiigi, mis tundub peaaegu kuuna. Leiate hulgaliselt iidseid losse ja linnuseid, kiviseid tornikive, lopsakaid metsi, randu ja elavaid rannikulinnasid nagu Kinvara, mis eksisteerivad mitte ainult selleks, et teid tervitada, vaid ka tuletada meelde, et viibite endiselt planeedil Maa.
Paljusid Connemara avastajaid tõmbab ikooniline Kylemore'i klooster, uhke benediktiini klooster ja mägedes paiknev lossi ümbritsev ala. Kuid Connemara atraktiivsus ulatub väljapoole uhket asukohta ja samanimelisi mägesid. Kivistel randadel leiate tuletorne ja muid maalilisi vaatetorne. Ärge jätke vahele Clifdeni linna: ranniku ja Twelve Bensi mägede vahele jääv piirkonna "pealinn" on niisama külalislahke, kui ka maaliline.
Paljude jaoks on see WAW turismitee osa tohutu üllatus. Näete selliseid vaatamisväärsusi nagu karm Mullaghmore Head koos lossivaremetega ja ajatute saartega. Kuid leiate ka pikki liivarandu ja sooje sadamalinnu. Võib-olla kõige ootamatumalt näete surfilaudu. Linnades, nagu Bundoran, seguneb Iiri lõbutsemine surfilinnade rahuliku õhkkonnaga ning neist on saanud uskumatud magnetid nii suuri laineid taga ajavatele inimestele, kui ka neile, kes otsivad rahulikku mereäärset põgenemiskohta.
Põhja poole liikudes avastate end taas maailmas, mis tundub nagu teine maailm: seal, kus on palju rabasid ja maast kerkivaid kummalisi kivist ehitisi, mida nimetatakse dolmeniteks. Alates saarestikust kuni armsa Killybegi linnani leiate Slieve League'i rannikult palju imesid. Kõige suurem tõmbenumber on aga samanimelised kaljud. Sõna otseses mõttes. Need kvartsiitkaljud, mis ulatuvad Atlandi ookeani purustavatest lainetest kuni 601 meetri kõrgusele, pakuvad nii matkajatele, mägironijatele kui ka mööda teed sõitvatele turistidele peadpööritavat vaadet.
Iirimaa põhjatippu käänduv Inishoweni poolsaar on teie reisi suurepärane lõpp. Alates White Strandi lahe kiviklibuga kaetud kallastest kuni Greenani mäe kõrgusteni on Inishowen täis ilu. Kui jõuate maailmalõpuna tunduvasse asukohta: Malin Headi, leiate kohisevaid koskesid, iidseid varemeid ja rahulikke randu. See on tõeliselt metsik koht, kus Devils Bridge'i looduslikud servad viivad vaadetele, kus Atlandi ookean näib allpool ulatuvat lõpmatuseni.
Malin Head ei ole siiski maailma lõpp. Teie reis tagasi meie Dublini ja Rosslare'i sadamatesse võib viia teid läbi imekaunite Iirimaa keskosa maapiirkondade. Või pöörake lihtsalt ümber ja uurige Wild Atlantic Way matkarada teise nurga alt. Lõppude lõpuks on see marsruut, kus ümbersõidud on tungivalt soovitatavad.
See on meie Rosslare'i sadamast 220 km/137 miili autosõidu kaugusel Wild Atlantic Way turismitee lõunapoolsesse alguspunkti.
Saabute Dublinisse? Teie alguspunkt Kinsale'is on maalilise 300 km/186 miili autosõidu kaugusel.
Kogu Wild Atlantic Way turismitee läbimiseks kuluv vahemaa on 2600 km/1600 miili... kuid teil on tungivalt soovitatav kasutada ümbersõitusid, et avastada ilu ka põhimatkarajast eemal.
Moheri kaljud on Wild Atlantic Way turismitee kõige populaarsem peatuspaik.
Tee ääres on palju linnu ja külasid, mis on valmis teid vastu võtma, kuid kaunis sadamalinn Galway – 80 000 elanikku – on suurim.